Ufo araştırmacısı Haktan Akdoğan kimdir, nerelidir? Biyografisi ve tüm öz geçmişi bu haberde

Ünlü uzay ve ufo araştırmacısı Haktan Akdoğan

Türkiye’de uzaylılar ve ufolar denince akla ilk gelen isim şüphesiz Haktan Akdoğan oluyor. Katıldığı yayınlarda birçok bilinmezi izleyicilere açıklayan fenomen ismin nereli olduğu, nasıl uzay araştırmacı haline geldiği büyük bir merak konusu. Bu merakı ortadan kaldırmak için derlediğimiz bilgileri sizinle paylaşıyoruz

Haktan Akdoğan kimdir?

Haktan Akdoğan; Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı, 4. Uluslararası UFO Müzesi Kurucusu, Uluslararası Uzay – UFO ve Paranormal Kongreler Birliği Avrupa Direktörü.

Haktan Akdoğan, 1965 yılında İzmir’de doğdu. Uzaya ve bilinmeyene olan merakı çocukluğundan beri ilgisini bu alanlara çekti. Bu merakı onu, Amerika’da yaşarken bu konularda yapılan çalışmalara yönlendirdi. 

Uzun yıllardan beri bu konuyla ilgili dünyanın değişik yerlerinde düzenlenen uzay, paranormal olaylar, dünya dışı zeki yaşam ve parapsikoloji kongrelerine konuşmacı olarak katıldı, araştırmalarını bilimsel bir platformda sürdürdü.

A.B.D’den 1996 yılında dönerek, Star TV, Kanal 6 ve Flash TV kanallarında toplam 52 bölüm olarak yayımlanan ve büyük ilgi gören “UFO Gerçeği” adlı haftalık belgesel programı hazırlayıp sundu.

Türkiye’deki ilk UFO ve uzay bilimleri araştırma merkezini 1997’de “Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi” adı altında kurdu. Dünyada yalnızca Amerika, Japonya ve İngiltere’de olmak üzere üç bölgede bulunan Uluslararası UFO Müzesi’nin dördüncüsü 18 Ocak 2001 tarihinde İstanbul’da, Haktan Akdoğan tarafından kuruldu. Müzenin diğer şubeleri 2005 yılında Kapadokya ve Denizli’de hizmete girdi. 

Akdoğan ayrıca, İtalya ve Brezilya’da 20 yıla yakındır aylık olarak yayımlanmakta olan UFO ve Paranormal dergilerinin danışma kurulunda görev yapıyor ve merkezi Nevada – A.B.D olan Uluslararası Uzay – UFO ve Paranormal Kongreler Birliği’nin 9 kişilik yönetim kurulunda Avrupa direktörü olarak görev yapıyor.

9 yıl Amerika’da yaşamış olan Haktan Akdoğan, dünyanın 26 değişik ülkesinde araştırmalarda bulunmuş ve yurtdışında birçok ülkede yapılan 23 uluslararası kongreye konuşmacı olarak davet edilmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*