Ertan Özyiğit kimdir, ne iş yapar, evli mi, kaç yaşında, mesleği ne, ne zaman kaza geçirdi? (Biyografi – Öz geçmiş)

1962 yılında Ankara’da dünyaya gelen ünlü reklamcı Ertan Özyiğit, babasının vefatının ardından 4 kardeşiyle birlikte hayata tutunmaya çalıştı.

Anadolu Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde okuduğu sırada kafe işletmeciliği ile iş hayatına merhaba diyen Özyiğit kısa sürede birçok işletmenin sahibi oldu.

Hep İstanbul’da çalışmanın ve yaşamanın hayalini kuran Ertan Özyiğit, kafe işletmeciliğinin kendisini daralttığını hissettiği bir anda reklamcılığa merhaba dedi. Bir arkadaşının vasıtasıyla girdiği reklamcılık sektöründe Özyiğit başarısıyla adından söz ettirdi.

Ankara’da çalıştığı yıllarda ilk olarak inşaat firmalarına reklam çeken Özyiğit, İstanbul hayalini gerçekleştirmek için Ankara’daki tüm işlerini geride bırakıp ünlü reklam ajansı WBR İstanbul’u kurdu.

2000’li yılların ortasında geçirdiği bir trafik kazası sonrası tekerlekli sandalyeye mahkum olan Ertan Özyiğit bu konuyu kendisine hiçbir zaman dert etmiyor ve hırsla çalışmaya devam ediyor.

Yalçın Koçak ile “Batı Trakya Türk Cumhuriyeti” Big Mac – Rumeli Türkleri’nin Kayıp Tarihi” kitaplarını yazan Özyiğit’in Musul isimli ayrı bir kitabı daha bulunuyor

Türkiye’de ve dünyada çeşitli panellerde hem moderatörlük hem de yorumculuk yapan Ertan Özyiğit, 24 TV’de Beyza Hakan ile Kayıt Dışı programını yapmaktadır. Ünlü isim daha önceden atv ve TGRT Haber ekranlarında “Kral ve Ben” programını da yapmıştır.

Uzmanlık Dalları: Stratejik Analiz, Aile Şirketlerinde Yönetim, Uluslararası İletişim, Okültizm, Gizli Cemiyetler, Ezoterizm

Seminer Konuları: İllüminati, Tapınak Şövalyeleri, Gülhaç Teşkilatı, Kuru Kafa Kemikler Teşkilatı, Sembolizm, Üçlü Komisyon Hasan SABBAH – Haşhaşiler

Ertan Özyiğit evlidir ve çocuk sahibidir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*